Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Deň matiek v Zariadení pre seniorov Konmfort v Topoľčanoch 2016

Deň matiek v Zariadení pre seniorov „Komfort“ v Topoľčanoch

8. máj – deň ako každý iný a predsa výnimočný. Druhá májová nedeľa patrí už niekoľko rokov všetkým mamám, kedy si pripomíname Deň matiek. Môžeme povedať, že „titul“ mama je výnimočný práve v tom, že na rozdiel od iných „titulov“, ktoré človek získa až po úspešnom ukončení štúdia na vysokej škole – teda musí sa najprv niečo naučiť a až potom dostane titul, pričom „titul“ mama žena najprv  získa bez študijných znalostí a až potom sa začína „škola“.

            Byť mamou je vlastne povolaním, ktorým sa žena učí celý život. Obrovské nadšenie a radosť z narodenia nového človeka ide spolu ruka v ruke so zodpovednosťou a láskou.

            V slove mama je vyjadrené všetko: radosť, nadšenie, pokoj, láska, trpezlivosť, skromnosť, ale aj plač, smútok, sklamanie ... . Môžeme povedať, že práve mama je tá, ktorá svoje deti sprevádza po celý život – privedie dieťa na svet, je pri ňom keď plače, teší sa z toho, keď povie svoje prvé slabiky a slová, teší sa z jeho úspechov v škole, sprevádza ho pri voľbe povolania, prežíva spolu s ním prvé zaľúbenie, ale i sklamanie z lásky, je pri tom, keď si jej dieťa zakladá svoju vlastnú rodinu, teší sa z vnúčat.

            Tento krásny sviatok si pripomenuli spoločným posedením aj klienti – mamy Zariadenia pre seniorov „Komfort“ v Topoľčanoch. Pri tejto milej príležitosti navštívil naše zariadenie aj primátor mesta Topoľčany – p. Ing. Peter Baláž, ktorý sa našim klientkam – mamám prihovoril a poprial im do ďalších rokov života veľa pokoja, lásky, spokojnosti a radosti zo života. Každej z nich daroval kvet – symbol lásky a nádeje.

            Členovia Denného centra „Slnečnica“ si pripravili bohatý a pestrý program, ktorý bol venovaný práve všetkým mamám. Toto milé stretnutie bolo obohatené pásmom ľudových piesní a známymi slovenskými básňami práve o našich mamách. 

            Stretnutie pri tejto krásnej príležitosti obohatili svojim programom aj deti z materskej a základnej školy na ul. Gogoľova v Topoľčanoch, ktorí v sprievode svojich učiteľov našim mamám nielen zaspievali, ale aj zarecitovali. Deti a učitelia vyššie uvedenej školy sa tak stali plnohodnotnými členmi našej „komforťáckej rodiny“.

            Práve pri tomto stretnutí sme si uvedomili, že byť mamou potrebuje skutočne statočného človeka. Musí byť silná, aby dokázala vychovávať dieťa a milovať niekoho viac, ako seba samého...

 

Rudolf Kahan

sociálny pracovník ZPS


 
webygroup


Úvodná stránka