Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Na návšteve v Slnečnici 2019

Ani to netrvalo dlho a po dlhej zime prišla pekná slnečná a hlavne kvitnúca jar. Toto ročné obdobie je typické práve tým, že pučia stromy, kvitnú kvety, ktoré hýria pestrými farbami. Ľudia rozrábajú pôdu, sadia zeleninu, ošetrujú stromy, upravujú svoje okolie tam, kde bývajú. Jednoducho povedané, jar je obdobím, kedy sa všetko opäť prebúdza k životu. Vďaka slnečným lúčom ľudia v sebe nachádzajú novú silu kráčať v ústrety novým dňom. Máj je ale aj obdobím, kedy sa ľudia viac ako po iné dni v roku stretajú pri rôznych spoločných akciách a podujatiach.

            Aj klienti Zariadenia pre seniorov „Komfort“ v Topoľčanoch (ďalej len ZPS) sa v tomto mesiaci stretli spolu so svojimi  rovesníkmi, priateľmi a príbuznými pri príležitosti Dňa matiek. Toto milé posedenie sa konalo v Dennom centre „Slnečnica“ v Topoľčanoch, kde sa pravidelne stretávajú seniori z blízkeho i ďalekého okolia. Ich hudobno – dramatická skupina s príznačným názvom „Slnečnica“ si pre našich milých domácich pripravila hudobné a recitačné pásmo, ktoré bolo venované ženám – matkám. Do hudobného prednesu sa svojou nádhernou hrou na harmonike zapojil aj klient nášho ZPS – p. J. Grach, ktorý svojou hrou obveseľuje všetkých klientov ZPS počas pracovných dní i víkendov. Z úst všetkých členov skupiny zazneli známe slovenské piesne, ako napr. Slovenské mamičky a pod.. Veselé piesne sa striedali s básňami o mamách. Všetci si spomenuli na svoje mamy a detstvo, spomínali na časy, kedy ešte ony sami boli malí a mamy ich každý večer uspávali uspávankou. Príjemné a veselé spomienky na detstvo každého prítomného dnes už seniora sa striedali s akousi nostalgiou, ktorá nám hovorila, že aj keď sa detstvo nedá vrátiť, môžeme aj v období staroby prežívať krásne a veselé chvíle s ľuďmi, ktorých máme radi. A toto stretnutie takým pre nás všetkých naozaj bolo ...

            Touto cestou ďakujeme všetkým členom Denného centra „Slnečnica“ v Topoľčanoch za program, ktorý si pre nás všetkých pripravili aj za príjemné posedenie a atmosféru pri dobrej káve či ovocnom čaji.

 

Rudolf Kahan

sociálny pracovník ZPS

 


 
webygroup


Úvodná stránka