Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

O nás

     Mesto Topoľčany zriadilo v zrekonštruovanej budove bývalej materskej školy na ulici Podjavorinskej nové zariadenie pre seniorov Komfort. Kapacita zariadenia je  51 lôžok. Zariadenie pre seniorov je určené hlavne pre osamelých dôchodcov, ktorí tu majú zabezpečenú opatrovateľskú aj zdravotnú starostlivosť.

    Budova je rozdelená do dvoch pavilónov. Pavilón A sa nachádza na prízemí, pavilón B na poschodí. Disponujeme dvadsiatimitromi dvojposteľovými izbami a piatimi jednoposteľovými izbami. Každá z izieb je vybavená vlastným sociálnym zariadením, šatníkovou skriňou, lôžkom, nočným stolíkom, stoličkou a chladničkou. Klienti si k nám môžu priniesť vlastný spotrebič. Všetky izby sú vybavené signalizačným zariadením, prostredníctvom ktorého si klient vie, v prípade potreby, privolať ošetrujúci personál. Zariadenie pravidelne navštevuje obvodný lekár.

     Okrem obytných izieb sú klientom k dispozícii spoločenské miestnosti, kaplnka, jedáleň a rozľahlý park s lavičkami.

     Mesačná platba sa skladá z ubytovania a stravovania.

     Cena ubytovania je stanovená na lôžko a deň podľa metrážovej plochy izby, ktorú klient obýva.

     Strava je zabezpečovaná 5 x denne dodávateľským spôsobom - racionálna aj diabetická - podľa zdravotného stavu klienta. Klient si objedná taký počet jedál, ktoré mu vyhovuje. Povinnosťou je však odobrať obed.

     Naše zariadenie poskytuje aj spoločenské a kultúrne vyžitie prostredníctvom spolupráce so Základnou školou a materskou škôlkou sídliacimi na ulici Gogoľovej, mestskou knižnicou, klubom dôchodcov Slnečnica, ktorý sa nachádza hneď za našim zariadením. Príjemnú atmosféru a pohodu im vytvárajú aj pracovníci zariadenia, ktorí organizujú rôzne posedenia, vystúpenia, besedy a rozhovory, ktoré nemalou mierou prispievajú k vyrovnanému duševnému zdraviu našich klientov.

     Pre potreby duchovnej kultúry mesto Topoľčany, pod vedením primátora mesta Ing. Petra Baláža, v spolupráci s Rímsko-katolíckym farským úradom Topoľčany, pod vedením miestneho dekana Mons. ThLic. Mariána Dragúňa, zriadilo kaplnku, ktorá je zasvätená vierozvestcom sv. Cyrilovi a Metodovi. Konanie bohoslužieb bude vždy vopred oznámené nielen klientom, ale aj širokej verejnosti.

 

kaplnka

 

     Personál je tvorený zdravotnými sestrami, opatrovateľkami, ekonomickým úsekom, sociálnym úsekom a riadiacim pracovníkom.

     Zariadenie pre seniorov Komfort ponúka náležitý komfort a pohodlie, pretože našim zámerom je vytvoriť našim klientom podmienky na aktívne prežitie ich života a uspokojenie ich potrieb vyplývajúcich z ich zdravotného stavu a veku.

     Preto neváhajte a príďte nás navštíviť osobne alebo Vám radi poskytneme aj informácie prostredníctvom našich dvoch telefónnych čísiel 038/5318765 a 0948 206 021.

     Staroba predsa neznamená odchod zo života!

    

    

 

    


 
webygroup


Úvodná stránka