Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Stredná zdravotnícka škola v Topoľčanoch 2016

Stredná zdravotnícka škola v Zariadení pre seniorov „Komfort“ v Topoľčanoch

Zariadenie pre seniorov „Komfort“, Topoľčany (ďalej len ZPS) má vytvorenú veľmi dobrú spoluprácu aj so Strednou zdravotníckou školou sv. Vincenta de Paul v Topoľčanoch. Žiaci tejto školy, ktorí študujú v rámci študijného odboru – masér, navštevujú v rámci odbornej praxe aj naše zariadenie. Ide o študentov 4 (maturitného) ročníka, ktorí vykonávajú odbornú prax v našom zariadení pod dohľadom skúsených a profesionálnych odborníkov – pedagógov. Pre našich seniorov vykonávajú klasickú i reflexnú masáž, lymfodrenáž, rôzne relaxačno – rekondičné cvičenia a iné pohybové aktivity. Možnosť využitia takýchto zdravotno – rehabilitačných služieb sa u obyvateľov ZPS stretáva s pozitívnou odozvou.

            Naše zariadenie navštevujú aj študenti štvrtého (maturitného) ročníka vyššie uvedenej školy, ktorí študujú odbor zdravotnícky asistent a v minulosti vykonávali v našom zariadení odbornú prax. Sme radi, že aj po ukončení uvedenej praxe sa k nám radi vracajú a pravidelne navštevujú našich seniorov, ktorí sa stretnutiam s „našimi mladými“ veľmi tešia. Spoločne trávený čas napr. pri piesňach na gitare je príjemným spestrením jesene života našich klientov. Vždy ich medzi sebou radi uvítajú a tešia sa na rôzne procedúry, ale i na rozhovory so študentmi, ktorí im na tvárach vyčaria radosť i úsmev. Pedagógovia i študenti tejto školy sa tak stali súčasťou našej „komforťáckej rodiny“. Sme radi, že aj napriek vyťaženosti, ktoré si štúdium vyžaduje si vždy nájdu čas nielen na seba, ale aj na „svojich blížnych“.

            Zároveň všetkým tohtoročným maturantom želáme veľa síl, múdrosti, odvahy pri skladaní „skúšky dospelosti“ – maturity, radostný vstup do nového začiatku a aby všetky vedomosti i praktické zručnosti, ktoré počas štúdia získali, využili nielen pre seba, ale aj pre všetkých, ktorí budú ich pomoc, vľúdne slovo i pohladenie potrebovať najviac ... .

 

 

Rudolf Kahan

sociálny pracovník ZpS

 

  

 


 
webygroup


Úvodná stránka